ING-GRAD d.d., jedna od vodećih hrvatskih građevinskih kompanija, uoči Glavne skupštine zakazane za 1. srpnja 2026., predstavlja niz pozitivnih rezultata i razvojnih iskoraka koji potvrđuju stabilan rast i stvaranje vrijednosti za dioničare, objavili su iz kompanije.
Uprava i Nadzorni odbor predlažu isplatu dividende od 3,00 eura po dionici, a na dnevnom redu je i odluka o davanju ovlasti za stjecanje vlastitih dionica (otkup u trezor). Navedeni prijedlozi odluka snažan su pokazatelj povjerenja u stabilnost poslovanja i potvrda predanosti kompanije na kontinuiranom stvaranju vrijednosti za ulagatelje.
Predložena dividenda od 3,00 eura po dionici predstavlja povećanje u odnosu na 2,60 eura isplaćenih u prethodnoj godini. Prijedlog se oslanja na snažne rezultate poslovanja: u 2025. ING-GRAD je ostvario 165,5 milijuna eura prihoda, neto dobit od 21,7 milijuna eura te EBITDA maržu od gotovo 17 posto, odnosno pokazatelje koji ga svrstavaju među najprofitabilnije kompanije domaćega građevinskog sektora.
Čitaj više
Padaju rekordi na ZSE-u - Pogledajte koje su dionice dosegle povijesno najviše cijene
Ove godine je rekordnu cijenu probilo čak sedam tvrtki izlistanih na ZSE-u, a društvo je dosta šaroliko, što pokazuje da smo generalno u dobroj ekonomskoj formi.
21.06.2026
Intercapital podigao ciljanu cijenu za dionicu Ing-grada na 86,90 eura
Prijašnja ciljana cijena bila je 61,10 eura, a u Intercapitalu i dalje preporučuju "snažnu" kupnju.
18.06.2026
Dionica Ing-grada probija rekorde na ZSE-u, u dva dana skočila osam posto
Trgovanje Ing-gradovom dionicom u posljednjih je mjesec dana, sve do prošlog petka, bilo uglavnom stabilno. Cijena joj je oscilirala uglavnom unutar raspona od 60,00 do 61,50 eura.
15.06.2026
ING-GRAD osigurao ugovor vrijedan 225 milijuna eura za projekt u zdravstvenom sektoru
Ovo dodatno učvršćuje poziciju ING-GRAD-a među vodećim izvođačima na projektima financiranim javnim novcem.
10.06.2026
Uz dividendu, dioničari će odlučivati i o davanju ovlasti za stjecanje vlastitih dionica. Radi se o dodatnom mehanizmu povrata kapitala i jasnoj poruci tržištu da Uprava vlastite dionice smatra atraktivnom dugoročnom investicijom, uz fleksibilnost daljnjeg upravljanja strukturom kapitala u interesu svih dioničara.
"Pozitivan zamah dolazi i s operativne strane. Odluka o odabiru Zajednice ponuditelja ING-GRAD d.d., KAMGRAD d.o.o. i TEHNOZAVOD d.o.o., kao izvođača za izgradnju bolnice Fran Mihaljević postala je izvršna, nakon čega slijedi potpisivanje ugovora vrijednog 179,8 milijuna eura bez PDV-a (224,8 milijuna eura s PDV-om). Riječ je o jednom od najvećih pojedinačnih ugovora u povijesti kompanije, koji znatno jača knjigu narudžbi i pruža dobru vidljivost prihoda u nadolazećim razdobljima.
Nakon uspješnog IPO-a, ING-GRAD nastavlja provoditi svoju razvojnu strategiju. Veća dividenda, prijedlog stjecanja vlastitih dionica i novi veliki ugovor potvrđuju predanost kompanije održivom rastu i stvaranju vrijednosti za dioničare", priopćili su iz kompanije.